Gdzie na weekend, czyli najbardziej oryginalne noclegi w Polsce

Chciałbyś zrobić swojej drugiej połówce romantyczną niespodziankę? A może masz dość nudnych hotelowych wnętrz o nieciekawy designie, które wyglądają tak samo w każdym mieście? Równie ważne jak to, gdzie wybierzesz się na weekendowy wypad jest miejsce, w którym spędzisz nocleg. Przedstawiamy najbardziej oryginalne pomysły na spędzenie noclegu w kraju.

image

Dla miłośników fantastyki

To gratka dla wszystkich, którzy zakochali się w urokliwych domkach Hobbitów z Shire podczas oglądania filmów lub czytania książki Tolkiena. Na weekend możesz wybrać się do Krzywczy, gdzie czeka na Ciebie prawdziwa chatka Hobbita. Spełni ona oczekiwania wszystkich fanów opowieści o Frodo i Bilbo – znajdziecie tam niską zabudowę, dachy porośnięte mchem, okrągłe okienka – a wszystko to w samym środku lasu. Oprócz oryginalnej architektury jest to świetna baza wypadowa do wędrówek po malowniczym Podgórzu Dynowskim.

Ponad 100 metrów pod ziemią

To, co najciekawsze może być niewidoczne dla oka. A konkretnie –kryć się pod powierzchnią ziemi. Dlatego warto skorzystać z możliwości spędzenia nocy na głębokości 125 bądź 135 metrów pod powierzchnią– w kopalni soli „Wieliczka”. To nie tylko dobra ale i zdrowa przygoda – powietrze w kopalni jest wolne od zanieczyszczeń i podobno zdrowsze niż w niejednym uzdrowisku.

Łóżko w... szufladzie?

Kolejna propozycja przyciąga wzrok już z daleka. To oryginalne apartamenty położone na stoku góry Kiczera. Wyglądem przypominają one… szuflady. Cała bryła wykonana została z drewna i nocą podświetlona jest w sposób, który wydobywa jej wszelkie walory architektoniczne. Oprócz wrażeń estetycznych można tam liczyć na cichy i spokojny wypoczynek – to miejsca położone na rozległym terenie, oddalonym od miast.

To tylko trzy wybrane propozycje na nietypowe noclegi – w naszym kraju można znaleźć mnóstwo takich miejsc. W poszukiwaniu inspiracji warto poznać również miejsca, takie jak Houseboat na jeziorze Lubiąż czy Glendoria – oryginalne pokoje namiotowe w miejscowości Ględy.

Image Gallery

O nas

Jeśli kochasz podróżować, tak jak my, koniecznie zapoznaj się z naszymi artykułami. Od wielu lat zwiedzamy najciekawsze zakątki ziemi, ale poamiętamy też o urokach naszego kraju.
Życzymy przyjemnej lektury.

Zaloguj

Login:

Password: