Co warto zobaczyć w Grudziądzu? – kilka propozycji na spędzenie wolnego czasu

image

Źródło: https://pl.wikipedia.org/

Grudziądz jest jednym z głównych miast województwa kujawsko-pomorskiego. To niezwykle ciekawe i malownicze miejsce na mapie Polski, jednak przez wielu turystów pomijane.

W związku z tym przedstawię kilka punktów obowiązkowych do zwiedzenia, jeśli ktoś zechce zawitać na Ziemi Chełmińskiej.

Zabytki

Grudziądz jest miastem, który podczas II wojny światowej został bardzo poważnie zniszczony. Na szczęście, kilka cennych obiektów udało się zachować. Pozostałe natomiast starano się odbudować i zrekonstruować na podstawie dawnych fotografii.
Warto zobaczyć:

1.Przepiękną panoramę miasta, która – przy wjeździe do Grudziądza przez most – jest jego okazałą wizytówką. Widok jest imponujący szczególnie wieczorem, kiedy oświetlone zabytkowe spichrze, odbijają się w tafli Wisły. Niegdyś w spichlerzach przechowywano zboże. Dodatkowo pełniły one funkcję obronną.
2.Zrekonstruowaną wieżę Klimek na Górze Zamkowej, z której rozpościera widok na całe miasto.
3.Zamek Krzyżacki z XIII wieku, który został zniszczony pod koniec II wojny światowej. Pozostała jednak znaczna część murów, przypominających o dawnej budowli.
4.Okazałe średniowieczne mury miejskie z XIV i XV wieku.
5.Wprowadzająca do miasta Brama Wodna – jedyna zachowana spośród czterech bram miejskich.
6.Ogromna Cytadela - jedna z największych fortyfikacji w Europie.

Rekreacja

1.Miasteczko westernowe nad jeziorem Rudnik, gdzie odbywa się szereg atrakcji dla całych rodzin. Można obejrzeć tam wyjątkowe pokazy i wystawy tematyczne, zawitać do zoo, odwiedzić park dinozaurów oraz magiczną krainę bajek.
2.Port Schulza na Marinie, z którego w sezonie letnim można odbyć atrakcyjny rejs po Wiśle.
2.Park linowy z przeszkodami, idealny dla osób, które lubią spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu.
2.Liczne ścieżki rowerowe o nowoczesnej infrastrukturze. Turystyka rowerowa jest w mieście bardzo popularna, dlatego grudziądzanie mogą poszczycić się najwyższą jakością ścieżek w województwie.
2.Niezwykle bogaty w różnorodne okazy roślinne Ogród Botaniczny, po którym możemy poruszać się pięknymi kwietnymi alejkami, usiąść nad wodą i przyjrzeć się zabytkowemu zegarowi słonecznemu.
2.Park Miejski, pełen atrakcji dla starszych i młodszych. Dzieci mogą pobawić się na nowo wybudowanym w 2016 roku nowoczesnym placu zabaw w stylu amerykańskim, natomiast rodzice mają możliwość zagrać w mini golfa lub bule.
2.Solanki termalne – o niezwykłych właściwościach zdrowotnych. Goście mogą wykąpać się w wodach termalnych, skorzystać z krioterapii i wejść do tężni solankowej, zamkniętej w piramidzie.
2.Planetarium i obserwatorium astronomiczne, z którego można oglądać niesamowite zjawiska na niebie.

To tylko nieliczne z wielu atrakcji, dla których warto odwiedzić Grudziądz, jednak na pierwsze odwiedziny tyle wystarczy.

Image Gallery

O nas

Jeśli kochasz podróżować, tak jak my, koniecznie zapoznaj się z naszymi artykułami. Od wielu lat zwiedzamy najciekawsze zakątki ziemi, ale poamiętamy też o urokach naszego kraju.
Życzymy przyjemnej lektury.

Zaloguj

Login:

Password: