Kraj Kwitnącej Wiśni

Wiele osób uważa, że do Japonii warto się wybrać tylko w okresie właśnie kwitnienia wiśni, gdy to drzewa stają się różowe od płatków kwiatów, a wszyscy urządzają pod nimi pikniki. Nic bardziej mylnego. Ten niesamowity, orientalny kraj oferuje coś innego o każdej porze roku, zachwycając miliony turystów każdego miesiąca.

image

Dlaczego Japonia?

W czasach, gdy wszystkie kultury zaczynają się ze sobą mieszać, dzięki imigracji, a także związkom międzykulturowym, coraz ciężej znaleźć kraj, który może nas jeszcze czymś zaskoczyć. Wszędzie jest taka sama technologia, restauracje zarówno orientalne, jak i śródziemnomorskie, a także wszędzie ludzie korzystają z tych samych rozrywek. Kina, teatry, koncerty… Oprócz zabytków często nie ma nic atrakcyjnego do zobaczenia.

Jednak Kraj Kwitnącej Wiśni jest całkowicie inny. Oferuje zderzenie z całkowicie odmienną kulturą, gdzie wyznawane są inne wartości, unikalne religie, a także można skorzystać z kompletnie nowych atrakcji. Dlaczego więc po raz kolejny zwiedzać jedno z państw europejskich, gdzie wszyscy przypominają nam o rodzinnym kraju, gdy można poznać z bliska coś całkowicie nowego?

Nawet telewizja jest inna!

Japończycy posiadają unikalne poczucie humoru, któremu nie dorównują nawet Brytyjczycy. Wiąże się to z powstaniem najdziwniejszych programów telewizyjnych, a także reklamówek, które nadal szokują społeczność wirtualną każdego dnia. Pozornie skromni Japończycy wykonują najdziwniejsze, obcesowe wyzwania, byle tylko zachwycić publiczność, kiedyś tylko japońską, a dzisiaj już światową.

Niektóre pomysły zostały zaadaptowane przez inne państwa. Zwłaszcza znane są oryginalne tory przeszkód, gdzie uczestnicy muszą jak najszybciej je pokonać, by otrzymać nagrodę pieniężną. Zazwyczaj upokarzają one każdego uczestnika, jednak nie wydaje się im to przeszkadzać.

Wiosna, lato, jesień, zima

Podczas okresu wiosennego w Japonii można zobaczyć kwitnące wiśnie, lato to okres niesamowitych festiwali, jesienią można zrelaksować się w jednym z wielu otwartych naturalnych basenów termalnych, a zimą znowu festiwale z przepięknymi fajerwerkami!

Image Gallery

O nas

Jeśli kochasz podróżować, tak jak my, koniecznie zapoznaj się z naszymi artykułami. Od wielu lat zwiedzamy najciekawsze zakątki ziemi, ale poamiętamy też o urokach naszego kraju.
Życzymy przyjemnej lektury.

Zaloguj

Login:

Password: